0 грн.
Зробити замовленняЩо таке МФР чи міофасціальний реліз
МФР або міофасціальний реліз буквально означає вплив на м'язи та фасцію (міо це м'яз), а реліз – звільнення. У тілі важливу роль грає фасція, сполучна тканина. Вона визначає і форму всіх органів, включаючи м'язи, вона забезпечує фізичну взаємодію між усіма елементами нашої анатомії як прилеглих один одному, так і віддалених. Фасція – це все плівочки, оболонки, зв'язки, сухожилля, апоневрози, загалом усе, що з'єднує м'язи, кістки та органи. Тому вона й сполучна. Фасція багата на нервові закінчення, і, коли ви працюєте з нею, активуються обмінні та відновлювальні процеси.
МФР це метод техніки самомасажу або масажу для зняття м'язової напруги, покращення кровотоку, підвищення еластичності фасцій, сухожиль.
Техніки МФР використовуються в медицині та спорті. Науково підтверджено, що розслаблення фасцій і м'язів сприяє звільненню від крепатури та больових відчуттів, що благотворно впливає на усунення зайвої напруги навіть нервової системи.
Принцип дії міофасціального релізу полягає в тому, що зміна стану та тонусу в одній зоні міофасції позначається на стані інших, навіть віддалених ділянок. Найчастіше тривале відхилення міофасції від норми може спричинити зміну біомеханіки рухів, ходи та інших., що у своє чергу може призвести до серйозніших змін у тілі. Тому МФР дедалі частіше використовується у роботі мануальних терапевтів, остеопатів, тілесно-орієнтованих фахівців, тощо.
Для м'язового фасціального релізу застосовуються спеціальні пристосування для масажу та самомасажу. При самомасажі тиск здійснюється за рахунок ваги свого тіла і масажера. Дуже корисно поєднувати міофасціальний реліз із розтяжкою.
На сайті представлені м'ячі для МФР різної жорсткості з рівною поверхнею або шипами. Одинарні м'ячі призначені для розминання невеликих м'язів на руках, шиї, стопі, для точкового опрацювання тригерних зон. Здвоєними м'ячами зручно масажувати м'язи з двох сторін від хребта, не торкаючись його. Це особливо важливо для людей з грижами та іншими аномаліями.
Рекомендації на тіло при МФР
• робіть прокатки повільно;
• найчутливіші зони обробляйте першими;
• вибирайте комфортний рівень дії.
МФР має низку переваг, але на жаль є й протипоказання:
•варикозне розширення вен;
• остеопороз;
• проблеми зі згортанням крові;
•онкологічне захворювання;
• інфекційні та неінфекційні захворювання у гострий період;
• Порушення цілісності шкіри, гнійні процеси на шкірі.
Щоб тіло залишалося здоровим за несприятливих умов сучасного світу, йому необхідно приділяти увагу, до нього потрібно прислухатися, з ним треба вчитися працювати, і МФР – це зручний і доступний інструмент для цього.