П'яточна шпора

П'яточна шпора

П'яткова шпора - це стан, при якому утворюються шиповидні розростання на задній або нижній поверхні п'яткової кістки.

Симптоми п'яткової шпори можуть включати в себе:

  • біль;
  • припухлість в передній частині п'яти;
  • почервоніння в області п'яти.


Також зона ураження може бути теплою на дотик, а симптоми можуть поширюватися на склепіння стопи. Іноді, невеликий кістковий виступ навіть може бути видно при огляді.

Але деякі шпори п'ят можуть взагалі не викликати жодних симптомів. Ви можете не бачити ніяких змін в м'яких тканинах або кістках, оточуючих п'яту. Шпори п'ят часто виявляються тільки за допомогою рентгенівських променів і тестів.

Чому виникає п'яткова шпора?

Шпори п'ят пов'язані з тривалим розтягуванням м'язів і зв'язок. Надмірне напруження тисне на кістку п'яти, викликаючи утворення кісткових розростань.

Шпори п'ят розвиваються з часом. Вони не з'являються раптово після тренування або спортивного заходу. Вони, як правило, виникають, коли ви ігноруєте такі ранні симптоми, як біль у п'яті.

Повторювані навантаження від ходьби, бігу або стрибків на твердих поверхнях є частою причиною п'яткових шпор. Також вони можуть розвиватися від взуття, яке зносилося, та не підтримує вашу ногу.

Причини п'яткової шпори


• артрит;

• забій п'яти;

• надлишкова маса тіла;

• дефекти ходи;

• неправильно підібране взуття;

• носіння в'єтнамок постійно;

• носіння зношеного взуття.

Багато людей, які мають шпори п'ят, також мають підошовний фасциит. А сама наявність подошвенного фасциита збільшує ризик розвитку п'яткових шпор.

У чому різниця між п'ятковою шпорою і підошовним фасціітом?

Існує чітка різниця між п'яткової шпорою і підошовним фасціітом, але в той же час ці поняття тісно пов'язані.

Підошовний фасциит - це хворобливий стан, при якому виникає запальний процес в місці кріплення підошовної фасції до п'яти. Це відбувається через високе навантаження, що додається на цю область. Надмірна вага і використання неякісного взуття викликають цей стан найчастіше. Як правило, підошовний фасциит зникає сам по собі протягом певного періоду часу, незалежно від лікування.

П'яткова шпора - стан, при якому існує шиповидне кісткове розростання на п'ятковій кістці. Больових відчуттів при цьому може і не бути.

Діагностика п'яткової шпори

Самостійно важко діагностувати п'яткову шпору, тому що симптоми схожі на інші захворювання з симптомом болю в п'яті.

Вам необхідно звернутися до фахівця, такому як ортопед-травматолог, для постановки правильного діагнозу. Потім він може виявити п'яткову шпору за допомогою рентгенівського дослідження і спеціальних тестів.

Перш ніж зробити рентген, лікар проведе медичний огляд вашої стопи, щоб визначити наявність почервоніння або запалення, він також перевірить наявність будь-якої іншої хворобливості на стопі. Біль при натисканні - ще одна ознака п'яткової шпори.

Ваш ортопед може попросити вас пройти кілька тестів, наприклад, встати на одну ногу, а також здійснити прогулянку по колу.

Лікування п'яткової шпори

Лікування п'яткової шпори в основному складається з носіння ортопедичних устілок, зменшення фізичних навантажень і зміни способу життя. Поговоріть зі своїм лікарем про наступні варіанти лікування п'яткових шпор.

Індивідуальні ортопедичні устілки

Діють на першопричину захворювання - неправильно розподілене навантаження на стопи, мають особливий підп'яточник, який прибирає всяке навантаження з області шпори. При цьому анатомічні вигини, сформовані індивідуально під особливості вашої стопи, правильно розподіляють існуюче навантаження і запобігають прогресуванню захворювання. Дізнатися більше.

Холодні компреси

Використання пакетів з льодом або холодних компресів на термін до 15 хвилин може допомогти полегшити біль в п'яті. Також з успіхом застосовуються компреси з димексидом. Цей метод допомагає зменшити набряки. Холодні компреси краще теплових компресів для п'яткових шпор, тому що тепло краще допомагає лише при болях в суглобах і м'язах.

Ін'єкції протизапальних препаратів

При сильних болях ваш ортопед може порекомендувати ін'єкції кортикостероїдами. Ці протизапальні допомагають полегшити біль і зменшити запалення в усій п'яті та склепінні стопи.

Знеболюючі препарати

Гострий або короткочасний біль може бути зменшений за допомогою нестероїдних знеболюючих препаратів. До них відносяться ібупрофен, аспірин або ацетамінофен.

Оперативне втручання проводять при неефективності вищенаведених методів.

Коментарі