Синдром офісного працівника

Синдром офісного працівника

Синдром офісного працівника

У наш час 50-60% людей працюють в офісах. Також цього числа відносяться працівники з "сидячою роботою" фрілансери, економісти, бухгалтери, вчителі і т. Д. Прогрес має на увазі інтенсивне навантаження в положенні сидячи, а стрес і необхідність постійної концентрації уваги часто перевищують фізичні можливості людини. В результаті отримуємо - синдром офісного працівника. Цьому синдрому схильні як чоловіки так і жінки.

Чим це загрожує?

Неправильна постава (сколіоз, кіфоз, "крилоподібні" лопатки, лордоз).

Тривале сидіння в неправильній позі призводить до виникнення стійких деформацій хребта. Також навантаження в положенні сидячи загрожує виникненням спазмів м'язів спини і болі в них.

Варикозне розширення вен.

Малорухливий спосіб життя, стан "нога на ногу" і куріння приводять до виникнення варикозного розширення вен нижніх кінцівок.

Головні болі.

Часто це головні болі напруги, цервікогенні головні болі і мігрень. Гіподинамія і тривале вимушене положення призводять до виникнення м'язових спазмів і затиску судин шиї. Це є найчастішою причиною виникнення головного болю у офісних працівників.

Синдром «комп'ютерної мишки» (тунельний синдром кисті).

Вимушене положення з мишею в руці в поєднанні з її великою кількістю дрібних стереотипних рухів призводить до стійкого напрузі м'язів і порушення кровообігу в області зап'ястя. Це тягне за собою гіпоксію і набряк нерва, його здавлення в каналі зап'ястя.

Симптоми:

  • біль в кисті, що переходить на долонну поверхню великого, вказівного, середнього і 1/2 безіменного пальця, а також на тильну поверхню вказівного і середнього пальця;
  • слабкість кисті;
  •  набряк;
  • парестезії в наручний області переходять на перераховані вище області руки.

Захворювання серця і судин.

Причини: зловживання кави (більше 3-х чашок в день), неправильне харчування, куріння, ожиріння, стреси на роботі. Можливі захворювання: атеросклероз, гіпертонічна хвороба.

Захворювання органів малого таза і кишечника.

Як наслідок хронічного застою в органах малого таза та неправильного харчування часто зустрічаються геморой і тріщини прямої кишки. Також можливі простатит у чоловіків і хронічний ендометрит у жінок.

У людини, з синдромом офісного працівника, болить не тільки спина, болить все, йому погано, він не може зосередитися на роботі. Він стримує роздратування, часто у таких людей порушується сон. Людина не отримує повноцінного відпочинку і просто емоційно вигорає.

Що робити?

Постарайтеся елементарно запобігти такий стан, обладнайте своє робоче місце. Для цього треба мати комфортне ортопедичне офісне крісло з високою спинкою і анатомічним вигином (подушкою в поперековій області) з регульованими підлокітниками. Робити перерви під час роботи на 10-15 хв через кожну годину при цьому зробивши елементарні вправи для хребта, регулярно провітрювати приміщення.

Якщо приділити увагу собі і своїй поставі, можна уникнути багатьох проблем. Будьте уважніші до себе. Час змушує працювати інтенсивно, але треба при цьому максимально зберегти здоров'я і нерви.

Коментарі